domowe kosmetyki z kasztanow

domowe kosmetyki z kasztanow

Tomatoes- historia, pochodzenie, … Fakty czy fikcja

Importer pomidor, John Nix, postanowił zaskarżyć ustawę Po przeanalizowaniu ustawy o taryfie. Jego sprawa oparła się na fakcie, że pomidory były owocem, a nie roślinnego, dlatego nie powinien być poddany ustawy o taryfie. Zastrzeżenia Nix przyniósł sprawę do Sądu Najwyższego w 1893 roku Chociaż Nix miał solidną obudowę, Sąd Najwyższy odrzucił botanicznych faktów i nadal odnoszą się do pomidorów jako warzywo.

rodziny roślin

domowe kosmetyki z kasztanow

Pomidory należą do rodzaju Lycopersicon, a ziemniaki należą do rodzaju Solanum; Oba która należy do tej samej „rodziny” kwitnienia roślin psiankowatych. Podobieństwa w liści i kwiatów uzasadnia ten grupach taksonomicznych.

W Wielkiej Brytanii – Wprowadzenie pomidorach

domowe kosmetyki z kasztanow

Gdy roślina pomidor wprowadzono po raz pierwszy do Wielkiej Brytanii, niektóre obszary nie były skłonne do spożywania owoców, ponieważ zostały one uznane za trujące. Inne rośliny, które były trujące, aw tej samej rodziny co pomidor, takich jak lulek, mandragory i wilcza jagoda powody do niepokoju.

Śmiertelny jagoda (Atropus belladonna), w szczególności, przypominał pomidora najbardziej, i był używany jako halucynogennego narkotyku, a także w celach kosmetycznych w różnych częściach Europy. W łacinie, nazwa „belladonna”; dosłownie oznacza „piękna kobieta”. Kobiety w średniowiecznych sądów miałyby zastosowanie kropli ekstraktu psiankowatych śmiertelnym ich oczach, rozszerzanie swoich uczniów, modne oświadczenie w tym czasie.

Gdy wilcza jagoda został zabrany ze swojej właściwości halucynogenne, konsument będzie doświadczenie wizualne i uczucie latania lub nieważkości. Niemiecki folklor sugeruje ono również wykorzystywane w czary, aby wywołać wilkołaki, to praktyka znana jako lycanthropy. Wspólna nazwa dla pomidorów w Niemczech przekłada się na „Wilk brzoskwini”, który był po prostu kolejny powód, dla Europejczyków, aby uniknąć roślinę.

Artykuł dzięki: