domowe kosmetyki na tradzik

Bruist, kupiec skomentował nasion pomidora w 1858 roku – „Podejmując Retrospect z ostatnich osiemnastu lat, nie ma warzyw na katalogu, który uzyskał taką popularnością w tak krótkim okresie, co je teraz rozpatrywany lat 1828-29. , to prawie nie cierpiał; w ciągu dziesięciu lat niemal każdy różnych tabletek i panacea był ekstrakt z pomidorów obecnie zajmuje tak wielką powierzchnię ziemi, jak kapusta, a uprawiany jest wzdłuż i wszerz kraju. „. – http://www.heirloomseeds.com

W tym samym roku Bruits miał osiem cultivatars wymienione w swoim katalogu. Kilka lat później, w 1863 roku, popularny Katalog nasion miał 23 odmian wymienionych. Jednym z wymienionych odmian było Trophy, pierwszym nowoczesnym wyglądzie, duża, czerwona, gładka karnacji odmiana, która została sprzedana za 5,00 $ za paczkę 20 nasion.

Duża skala hodowli pożądanych cech stało się powszechne w 1870 w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W rzeczywistości, od 1880 roku kilkaset odmian zostały nazwane i było jasne, że pomidor urósł w zachodniej kulturze. Według badań przeprowadzonych na Michigan Agricultural College w latach 1880, 171 z wymienionych odmian reprezentowane tylko 61 niepowtarzalne odmian, z których wiele zostało tylko nieznacznie różni.

odmian scheda

Chociaż Ameryki Środkowej jest uważany za środek udomowienia, w całej Europie, a później w Ameryce Północnej, dalej udomowienia doszło w bardziej intensywnym poziomie. Europa Wschodnia wydawała się produkują duże ilości wysokiej jakości odmian. Pomidory są samopylne rośliny, które stają się genetycznie homozygotyczne po wielu pokoleń. Pomidory rzadko rasy krzyżowego i zazwyczaj produkują rośliny podobną charakterystykę jak rodziców.

Ze względu na naturalny proces hodowli pomidorów, wczesne odmiany nie zmieniły się znacząco i były trzymane w rodzinie lub społeczności przez długi czas, stąd nazwa pamiątki.
Artykuł dzięki: